RC Autoklub Mariánské Lázně

Modelářký RC Autoklub zabývající se převážně modely BUGGY v měřítku 1:6

Novinky

Zhodnocení MLR poháru 2010 a nový seriál na příští rok.

V následném článku jsem si dovolil zhodnotit právě dokončený seriál MLR poháru 2010 a představit nový seriál na příští rok - Český pohár 2011.

Letošní seriál Mariánskolázeňskorakovnického Poháru 2010 zahrnoval celkem 5 závodů, které se měli uskutečnit pouze na drahách v M. Lázních a Rakovníku. Bohužel 4-tý závod se za deštivého počasí v M. Lázních neodjel a bylo dohodnuto, že se odjede na konci října na nové dráze v Rychnově nad Kněžnou.

Již od začátku byl znát nárůst členské základny v Rakovníku a také větší zájem závodníků z Plzeňského a Středočeského kraje. Závodů se průměrně účastnilo okolo 23 závodníků. Do samotného startovního pole vstupila k obvyklým modelů Hormann, FG a HPI i  značka MCD se svojí horkou novinkou RR V4. Tento model také od samého začátku velmi výrazně promlouval do předních umístění, což bylo potvrzeno i od léta na seriálu závodů MČR.

Samotné závody probíhali vždy v přátelské atmosféře a také úroveň v závodění a i v oblasti ostatních poskytovaných službách se dle mého názoru zvýšila.

Důstojnou tečkou za letošní sezónou byl poslední závod na nové krásné dráze v Rychnově za účasti 25 závodníků z celé ČR. Zde byl závod plný zvratů a i v samotném finále se na tom podíleli právě závodníci s  modely MCD. Dle předběžných informací se na této dráze příští rok pojede dvouzávod samotného MČR.

Nakonec bylo dobojováno, byly sečteny všechny výsledky a již jsou známé první tři místa celého seriálu MLR poháru 2010. Na třetím místě se umístil úplný nováček R. Kalina z Rakovníka s modelem MCD RR V4, druhé místo obsadil pravidelný účastník prvních dvou ročníků J. Vostrý taktéž z Rakovníka s modelem FG 4WD. První místo obhájil z prvních dvou ročníků (na začátku to tak opravdu nevypadalo) R. Petrák z M. Lázní s modelem MCD RR V4.

Na příští rok jsme pro Vás za podpory RCA Rakovník a Modelklubu Rychnov připravili úplně nový seriál 5-ti závodů, který by se měl jet na 5-ti drahách (M. Lázně, Rakovník, Rychnov, Nepomuk a ?) s novým názvem - ČESKÝ POHÁR 2011.

Pravidla seriálu zůstávají nezměněna tzn., že účastnit se mohou modely 1:5 i 1:6, které odpovídají stanoveným rozměrům, společně jedou a jsou i hodnoceny modely 2 WD a 4 WD a máme zatím neoficiálně přislíbeno od výhradního dovozce modelů MCD do ČR, fy Ebolasport Plzeň, že v rámci závodu bude vždy ještě samostatně vyhodnocena kategorie modelů MCD jako MCD Cup 2011.

Tímto bych Vás všechny chtěl pozvat na tento seriál závodů modelů Large Scale Off road na příští rok a doufám, že seriálu se bude zúčastňovat ještě větší počet závodníků z celé ČR a že se podaří ještě alespoň o kousek pozvednout úroveň seriálu, ale to vše vždy za dodržení zásady pohodových a kamarádských závodů.

Za RCA M. Lázně : R. Petrák